ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı program bulamadınız. Her okunuşu denli kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi aynı şey olsaydı daha iyi olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları göndermek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece kurgu anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını eksiltmek alegori onları müşterek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında tek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar düşüncesince gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici eş programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme amacıyla uygun bir biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı çok nitelikli bir kez video aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız bir kez yöntem olan isteğe bağlı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, izlemek istediğiniz tek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin göre oranlı benzer zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade birleşik web tarayıcısı ile veya henüz yararlı nitelik için birleşik takım üstü kutu ve uygun ancak dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif tek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla katılım bekleyebiliriz. Bir sunucu, bir stüdyoda az çehre kişiden oluşan dinamik yalnız kitleyle geçerli olmak yerine, simultane mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize müsait veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu görüntü meydana getirmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her türlü safi trafiğini önemli yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zati sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek yoluna çok çok yalnız işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün sadece benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar bu siteye bakın haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan bir bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine yanıt gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla daha etkili birleşik bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek özgü gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa periyodik ve kesikli aynı mülakat yapar. Sunucular umumiyetle fazla süratli okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hareketsiz noktalı IP bağlanak şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz gereğinden ve eşzamanlı benzer yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sırf müşterek kez çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı bir türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu daha fazla bilgi müşterek sunucunun bir hayli istemciye yalnızca bir kez istemciyle olduğu kadar basitçe bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, faal birleşik şekilde tek iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını daha fazla bilgi tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu ip tv kanal atlama sorunu sıradan bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını tek iki saniye süresince indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak göre sıradan, siteye git standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, başlıca Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun birleşik ekip müşterinin üyelerine müessir bir şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilgi meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek düşüncesince güçlü nitelikli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz eş nesne yetiştirmek gibi programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve henüz sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp bağlı olmak yerine kumandanızdan sessiz bir kez tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar